kwi 23, 2018

Dodane przez

45 Mistrzostwa Polski Seniorów Karate Kyokushin.

W dniu 21 kwietnia 2018 roku w Limanowej odbyły się 45 Mistrzostwa Polski Seniorów Karate Kyokushin. Wystartowało 112 zawodników z 54 klubów z całej Polski. Suwalski Klub Karate Kyokushin wystawił pięciu zawodników Sebastiana, Daniela i Damiana Biłbak, Mateusza Muczyńskiego i Michała Karpowicza. Zawody nie ułożyły się dla suwalskich karateków pomyślnie, tylko Damian Biłbak wrócił z medalem zostając Wicemistrzem Polski Seniorów w kategorii do 65 kg. Damian zdobył tez prestiżowy tytuł Mistrza Tameshiwari. Damian czterema technikami (seiken- pięść, shuto kant dłoni, hiji – łokieć i sokuto kant stopy) przełamał 18 desek. Nasz Mistrz tytuł podzielił z kolegą z Kadry Narodowej Filipem Szellerem z Krosna. Ciekawostką jest to że obaj zawodnicy są z najlżejszej kategorii wagowej, a do testu przystąpili wszyscy medaliści kumite z 6 kategorii wagowych. W kumite Damian swoje dwa pierwsze pojedynki wygrał przed czasem. W walce finałowej został najpierw sfaulowany przez zawodnika z Augustowa, a następnie walcząc dalej mimo kontuzji, uległ mu i przegrał.
Nasi pozostali zawodnicy wypadli na miarę swoich możliwości. Michał Karpowicz w kategorii do 75 kg i Sebastian Biłbak w kategorii do 80 kg wygrali swoje pierwsze pojedynki przez wazaari (skuteczna technika – pół punktu), a w drugich walkach ulegli przyszłym Mistrzom Polski. Daniel Biłbak i Mateusz Muczyński nie sprostali swoim przeciwnikom w pierwszych walkach, ich przeciwnicy zdobyli medale Mistrzostw Polski.
Następne zawody karateków to Mistrzostwa Europy Juniorów i Seniorów we Wrocławiu, które odbędą się 11-12 maja 2018 roku. Na Mistrzostwach wystartują nasze dwie juniorki Aleksandra Mozerys i Aleksandra Rybacka. Obie są już medalistkami Mistrzostw Europy. Polska jest w tym roku gospodarzem Mistrzostw, a nasze zawodniczki bardzo ciężko pracują na treningach przygotowawczych, więc mamy nadzieję że przy dobrym przygotowaniu i gdy trochę jak to się mówi „ściany nam pomogą’ to wrócimy z medalami z tej imprezy.
Wyjazd na zawody został dofinansowany przez Urząd Miejski w Suwałkach i przez sponsora klubowego Reso Europa Service.

ewer

 

Źródło: Suwalski Klub Karate Kyokushin

Więcej foto TUTAJ

468 ad